راهنمای سفر به سرعین

راهنمای سفر به سرعین

سرعین شهری در دل کوه های سبلان است که چشمه  های آب گرم آن، حسابی سرو صدا به پا کرده است. این روز ها سرعین یکی از مقصد های پر طرفدار ایرانی ها در سفر به شمال غرب ایران می باشد.

سرعین با این که یک شهر کوچک است اما در میان ایرانیان بسیار معروف است و جز شهر های توریستی به حساب می آید. چشمه های آب گرم سرعین از کوه های سبلان سرچشمه می گیرند و جالب اینجاست که آب این چشمه ها خاصیت درمانی دارد.

اگر بخواهید یکی ازشهر های شمال غرب ایران برای سفر خود انتخاب کنید در وهله اول سرعین بهترین مقصد برای سفر می باشد.سرعین در یک منطقه کوهستانی و سردسیر قرار گرفته و تابستان های خنکی دارد.

شاید خیلی ها فقط چشمه های آبگرم این شهر را جز جاذبه های گردشگر سرعین بدانند اما واقعیت امر این است که در اطراف سرعین، دشت ها و روستاهای سرسبز و ییلاقی وجود دارد که مکان مناسبی برای گشت و گذار در طبیعت هستند. در سفر به سرعین از رفتن به طبیعت اطر اف این شهر غافل نشوید.

اگر در فصل های گرم سال قصد دارید به یک منطقه خوش آب و هوا و خنک مسافرت کنید، به سرعین بروید و از هوای خنک آن لذت ببرید.

در ادامه راهنمای سفر به سرعین، جاهای دیدنی، چشمه های آب گرم و تفریحات و جاهای مختلف این شهر را به شما معرفی کنیم.

سرعین کجاست؟ 

در این راهنمای سفر به سرعین اگر از نظر موقعیت مکانی سرعین را بررسی کنیم باید بگوییم که سرعین یکی از شهر های توریستی استان اردبیل است و در۳۰ کیلومتری اردبیل واقع شده که به دامنه های کوه های سبلان نزدیک می باشد.

یکی از دلایل مهم جذب مسافران و گردشگران، وجود همین چشمه های آب گرم در سرعین است. چرا که این چشمه ها خاصیت درمانی دارند و بعضی از مسافران به خاطر درمان بیماری های مفصلی به سرعین سفر می کنند.

چشمه های آبگرم سرعین یک طرف قضیه، طبیعت اطراف و چشم انداز های سرسبز و زیبای روستاهای ییلاقی سرعین از یک طرف، سفر به سرعین را لذت بخش می کند.

طبیعت سرعین بسیار زیبا و سرسبزاست. شما می توانید برای گشت گذار به طبیعت سرعین بروید از طبیعت و چشم انداز زیبای دامنه کوه های سبلان لذت ببرید.

راهنمای سفر به سرعین

هم چنین هوای سرعین در اغلب فصول سال سرد است ولی تابستان های خنکی دارد و می توان گفت بهترین زمان سفر به سرعین فصل تابستن است.

برای رفتن به سرعین بهتر است با خودروی شخصی خود سفر کنید تا از جاده و چشم انداز های زیبای مسیر سرعین لذت ببرید. هر ساله گردشگران زیادی به سرعین سفر می کنند و این شهر جز شهر های پرطرفدار ایرانی هاست.

ما سعی می کنیم در ادامه راهنمای سفر به سرعین، شما را با جاهای مختلف سرزمین چشمه های آب گرم آشنا کنیم.

سرعین در دامنه کدام کوه است؟

در این راهنمای سفر به سرعین شاید بخواهید سرعین در دامنه کدام کوه است؟ شاید دلیل اصلی معروفیت سرعین،قرار گرفتن در یک منطقه کوهستانی باشد. سرعین در ۳۰ کیلومتری اردبیل و کوه های سبلان واقع شده که آبگرم های سرعین از کوه ها سرچشمه می گیرند.

چشمه های آب معدنی و آبگرم از ارتفاعات سبلان سرچشمه می گیرند و می توان گفت که این آب هایی که از کوه های زیبا و پر آب سبلان سرچشمه می گیرند، طبیعی هستند و خاصیتدرمانی دارند.

کوه سبلان جز کوه های آتشفشانی هستند و قله کوه ها همیشه در اغلب اوقات به ویژه پوشیده ازبرف است. اگر قصد کمپ زدن در ارتفاعات و دامنه های رشته کوه های سبلان دارید باید بگوییم که اطراف این کوه ها یکی از مناسب ترین مکان ها برای کمپینگ می باشد.

کوه های سبلان راهنمای سفر به سرعین

شما در سرعین علاوه بر آبتنی و تفریح در آبگرم های این شهر، می توانید از طبیعت سر سبز و ییلاقی اطراف کوه های سبلان هم بهره مند شوید. دمای هوا در دامنه های سبلان بسیار خنک و دلپچسب است.

کمپ زدن در ارتفاعات و تنفس هوای تمیز و کوهستانی، قطعا یکی از لذت بخش ترین قسمت های  سفر به سرعین می باشدف شما نیز فرصت رفتن به ارتفاعات سبلان را از دست ندهید و طبیعت زیبای آن لذت ببرید.

سفر به سرعین

سفر یه شهر های شمالغرب ایران می تواند یکی از جذاب ترین سفر های شما باشد.همه جای اردبیل دیدنی و زیباست مخصوصا طبیعت و آب و هوای خنکش.

اصلا فلسفه نام سرعین شاید برایتان جالب باشد که در زبان ترکی به سرعین، سریین می گویند که به معنای جای خنک و سرد می باشد.

سرعین چون در منطقه کوهستانی واقع شده در فصل زمستان  همیشه پوشیده از برف است به خصوص ارتفاعات رشته کوه سبلان که چشم انداز زیبایی از برف دارد.

سرعین شهری است که در تمام فصل های سال می توان به آنجا سفر کرد. درست است در فصل زمستان هوای آن بسیار سرد است و سوز دارد، اما لذت پیست اسکی آلوارس، سردی هوا را برایتان گرم خواهد کرد.

راهنمای سفر به سرعین

همانطور که قبلا اشاره کردیم، چشمه های آب گرم سرعین از دلایل مهم مسافران برای سفر به این شهر است. سرعین بیش از ۱۰ چشمه جوشان و آبگرم دارد که معروف ترین آن ها، آبگرم گاومیش گلی و بش باجیلار است که به صورت استخر سر بازهستند.

البته این چشمه های جوشان و آبگرم فقط در داخل سرعین نیستند بلکه در اطراف سرعین هم چشمه های آبگرم وجود دارد که جز جاهای دیدنی سرعین می باشند.

جدای از آبتنی و شنا در چشمه های آب گرم، تفریحات دیگری هم در سرعین می توانید انجام دهید و کمی هیجان را چاشنی سفرتان کنید.

آبگرم سرعین 

در همه جای ایران می توانید، چشمه های آبگرم پیدا کنید، در راهنمای سفر به سرعین وقتی صحبت از آبگرم به میان می آید اولین چیزی که به ذهنان می آید چشمه های جوشان سرعین است.

سرعین چشمه های جوشان و طبیعی خود را مدیون کوه های سبلان است. وجود این نعمت ارزشمند سبب شده تا این شهر به یکی از قطب های گردشگری شمال غرب ایران تبدیل شود و هر ساله مسافران و گردگشران زیادی به سرعین سفر کنند.

اگر کنجکاو شدید که به آبگرم های سرعن بروید، شک نکنید چیزی را از دست نخواهید داد. ما در راهنمای سفر به سرعین می خواهیم چند تا از این مجتمع های آبگرم و آب درمانی سرعین را به شما مغرفی کنیم.

مجتمع  آب درمانی گاومیش گلی یکی از قدیمی ترین و پرآب ترین چشمه های سرعین است که خاصیت درمانی دارد مانند درمان بیماری های قلبی، روماتیسم و… و جز پر طرفدار ترین آبگرم های سرعین درمیان سایر آبگرم ها می باشد.

در سر فرصت حتما سری به این ابگرم بزنید و از آبتنی در آن لذت ببرید و از خواص درمانی ان هم استفاده کنید.

آبگرم گاومیش گلی راهنمای سفر به سرعین

آبگرم بش باجیلار یا همان پنج خواهران یکی دیگر از از مجتمع های آب درمانی  سرعین است که  این مجتمع اب درمانی هم جز قدیمی های سرعین است.

آب این چشمه جوشان کمی بو دارد و ترشمزه است و خاصیت درمانی آن برای درمان بیماری های مفصلی و عصبی مفید است.

منشأ آب های کرم این مجتمع درمانی از ۵ دهنه است و مقداری هم از اب گاومیش گلی پمپاژ می شود.

آبگرم بش باجیلار راهنمای سفر به سرعین

اما سرعین به غیر از این مجتمع های درمانی که قدیمی ترین آب درمانی های این شهر به حساب می آیند، مجتمع آب درمانی سبلان را هم دارد که می توان گفت این مجتمع بزرگترین مرکز آب درمانی در کل خاورمیانه به شمار می رود.

این مجتمع از امکانات بسیار خوبی از جمله وجود سونا خشک و بخا، مجهز به سالن جکوزی، وان های اختصاصی و… می باشد برای مسافران و گردشگران در نظر گرفته شده.

هم چنین در این مجتمع آبگرمف خدمات درمانی و پزشکی مانند فیزیو تراپی ارائه می شود.

تله کابین سرعین

شما در سرعین می توانید تجربه ای هیجان انگیز از تله کابین سورای داشته باشید. بعد از یک شنای حسابی در چشمه های آبگرم سرعین، تله کابین سواری و دیدن مناظر زییا از آسمان، بسیار لذتبخش است.

اگر می خواهید به تله کابین سرعین بروید باید چند کیلومتری از این شهر خارج شوید و در مسیر اردبیل به آستارا، در گردنه حیران، سوار تله کابین حیران شوید و از چشم انداز بی نظیر طبیعت جنگلی لذت ببرید.

با تله کابین حیران از میان ابر ها گذر می کنید و دقایقی از آسمان به تماشای گردنه زیبای حیران بپردازید. ترکیب هوای مه آلود و طبیعت جنگلی حیران، به معنای واقعی حیرت انگیز است. اگر گذرتان به سمت گردنه حیران افتاد، تجربه پرواز بر فراز حیران را از دست ندهید.

تله کابین سرعین راهنمای سفر به سرعین

البته مسیر دسنرسی به گردنه حیران، متفاوت است شما می توانید از دو  مسیر های مختلف به تله کابین حیران دسترسی داشته باشید.

اگر از اردبیل می خواهید به حیران بروید که چه بهتر! اولین و نزدیکترین مسیردسترسی به این تله کابین، از سمت جاده اردبیل به آستارا است که می توانید از این طریق به تله کابین حیران، برسید.

مسیر دیگری که می توانید خود را به تله کابین حیران برسانید، از سمت استان گیلان است که می توانید خود را به شهر آستارا برسانید و به گردنه حیران دسترسی پیدا کنید.

بازار های معروف سرعین

یکی از تفریحاتی که در سفر برایتان بسیار خوشایند است گشتن در اماکن تجاری و خرید کردن میباشد به ویزه برای خانم ها که به این کار ها در سفر علاقه مندند. پس واجب شد که راهنمای سفر به سرعین را کامل بخوانید.

خوشبختانه، سرعین مراکز تجاری خوبی دارد و میتوانید در کنار تفریح و سیاحت خود، به بازار ها و مجتمع های تجاری بروید و سوغاتی بخرید. ما در راهنمای سفر برخی از این مجتمع های معروف سرعین را به شما معرفی می کنیم.

 مجتمع تجاری لاله یکی از بازار های بزرگ و مدرن سرعین است که غرفه های فروش زیادی دارد و کالاهای متنوعی در این مجتمع به فروش می رسد. این مجتمع دارای چند طبقه است و فودکورت در طبقه فوقانی آن آماد پذیرایی از گردشگران و مسافران می باشد.

مجتمع تجاری لاله سرعین راهنمای سفر به سرعین

از دیگر بازار های معر وف سرعین مجتمع تجاری پروما است که در دو طبقه واقع شده و امکانات رفاهی مناسبی برای مسافران دارد که می توانید در صندل های موجود در این مجمتع خستگی خود را رفع کنید.

خوبی این مرکز تجاری این است که جنب شورا سنتر قرار گرفته که این هم از دیگر مراکز تجاری تفریحی سرعین می باشد و می توانید بعد از گردش در مرکز خرید پروما به شورا سنتر بروید و گشت و گذاری هم در آنجا داشته باشید.

مجتمع تجاری پروما سرعین راهنمای سفر به سرعین

شما می توانید از سوغات معروف سرعین که معروف ترین آن ها عسل طبیعی است از بازار سرعین تهیه کنید. هم چنین می توانید در رستوران های این شهر از غذای معروف سرعین یعنی آش دوغ که بسیار لذیذ و خوشمزه است نوش جان کنید.

سفر به سرعین در تابستان

در فصل تاستان اکثر شهر های ایران هوای گرم و خشکی دارند که بعضی اوقات با افزایش دما در فصل های گرم سال نیزهوای گرم آزار دهنده می شود به طوری که خیلی ها قید مسافرت را می زنند.

اما در این میان شهر های شمالی ایران در تابستان، آب و هوای معتدلی دارند و در ان ها خبری از گرمای سوزان نیست. هوای اردبیل در اکثر فصول سال سرد است بنابراین اهالی اردبیل و سرعین از هوای خنک در فصل تابستان لذت می برند.

طبیعت سرعین راهنمای سفر به سرعین

پس بهتر است اگر تصمیم دارید در فصل تابستان به مسافرت بروید، به جای این که به شهر های شمالی، که در فصل تابستان شلوغ اند و مسافران زیادی سفر می کنند و از هوای شرجی و مرطوب آن دور بمانید، یکی از شهر های شمال غربی را برای مقصد سفر خود انتخاب کنید.

هوای اردبیل آنقدر خنک و دلچسب است که به شهر بدون کولر معروف است و مردم شهر اردبیل از وسایل سرمایشی استفاده نمی کنند.

سفر به سرعین در فصل زمستان

اگر عاشق هوای سرد و برفی هستید، اردبیل و سرعین، زمستان های برفی و بسیار سردی دارند. سفر به سرعین در زمستان مقصد بسیار عالی برای سفر در فصل زمستان است.

پیشنهاد می کنیم راهنمای سفر به سرعین را تا آخر مطالعه کنید و درمورد سفر به سرعین در زمستان بیشتر بدانید.

اگر در فصل زمستان قصدا دارید با خودروی شخصی به سرعین اردبیل سفر کنید، بهتر است وسایل ایمنی خوردرو، از جمله زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و لباس گرم  همراه خود بردارید تا در حین سفر با مشکلی مواجه نشوید.

پیست اسکی آلوارس راهنمای سفر به سرعین

در فصل زمستان، بارش برف در سرعین زیاد است و همه جا پوشیده از برف است که چشم انداز بی نظیری از منظره برفی به چشم می خورد.

پیست اسکی آلوارس در روستای آلوارس، یکی از مناطق گردشگری سرعین در فصل زمستان است که تجربه ای متفاوت از برف بازی و تفریحات زمستانی به ما می دهد.

در این منطقه گردشگری انواع پیست های اسکی زمستانی و تفریحات زمستانی وجود دارد که اگر مسافر سرعین در فصل زمستان هستید حتما به پیست اسکی آلوارس بروید و طبیعت برفی و زمستانی ان لذت ببرید.

سفر به سرعین در زمستان می تواند برای شما جالب باشد، چون جشنواره های زمستانی شاد و مفرحی در اردبیل و سرعین برگزار می شود و خاطره به یادماندنی را از سفر به سرعین در بر جای می گذارد.

زندگی در سرعین

حالا که با مطالعه راهنمای سفربه سرعین، جاذبه های گردشگری این شهر را شناختید بد نیست کمی هم درمورد زندگی در سرعین بدانید. شهر کوچکی است و جمعیت کمی نسبت به سایر شهر های اردبیل دارد.

این شهر به دلیل توریستی بودن دائم در حال رشد و تکامل است . مسئولین این شهر در تلاش اند، امکانات گردشگری و تفریحی بیشتری در  اختیار مسافران قرار دهند.

مردم شهر سرعین به زبان ترکی صحبت می کنند و آداب و رسوم محلی خاصی دارند که بخشی ازان ها متاثر از اداب و فرهنگ مردم اردبیل است.

راهنمای سفر به سرعین

هوای سرعین به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه کوهستانی، سرد است اما تابستان های خنکی دارد و تمیز و به دور از آلودگی شهر است.

اگر بخواهیم به طور مفید و مخصر سرعین را توصیف کنیم باید بگوییم که سرعین هر آنچه که برای یک زندگی خوب و بدون استرس را بخواهید دارد و در کل جای خوبی برای زندگی می باشد.

نقشه سرعین

برای بررسی دقیق تر سرعین می توانید از نقشه استفاده کنید. اگر برا اولین بار به این شهر سفر می کنید و با مسیر آن آشنا نیستید به گوگل مپ مراجعه کنید و از آنجا به طور کامل و دقیق مسیر دسترسی به سرعین را مشاهده کنید.

برای این کار فقط کافیست نام شهر را درگوگل جستجو کنید تا مسیر های مختلف دسترسی به این شهر را برای شما نشان دهد. حتما قبل از سفر این کار را انجام دهید تا در حین سفر گمراه نشوید.

اقامت در سرعین تجربه ای متفاوت از سفر به شمالغرب کشور را برای شما دارد. دیدن هوای مه آلود این شهر مخصوصا در ساعات اولیه روز بسیار زیبا و دیدنی است.

چون هر ساله گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند، اقامتگاه های زیادی در سرعین وجود دارد که آماده پذیرایی از مسافران می باشند.

برای اجاره ویلا و سوئیت در سرعین می توانید از وبسایت «لیدوماتریپ» اقامتگاه موردنظرتان را رزرو کنید. «لیدوماتریپ» وبسایت معتبر رزرواسیون آنلاین است که خدمات رزرو اقامتگاه های تمام شهر های ایران را ارائه می دهد.

اگر در رزرو اقامتگاه با مشکلی رو به رو شدید می توانید سریعا با تیم پشتیبانی «لیدوماتریپ» تماس بگیرید و مشکلات خود را برطرف کنید.

 

 

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *