جنگل سینوا چالوس، بهشتی پنهان که باید بشناسید!

زمانی که از زندگی شهری خسته شده‌اید و دلتان مدتی استراحت، به دور از فضای آلوده و شلوغ آن می‌خواهد، شمال کشور و استان‌های سبز آن، اولین گزینه‌ای است که برای سفر و آسایش روح، به ذهن می‌آید. استان مازندران یکی از این استان‌ها است که می‌توان گفت محبوب‌تر و زیباتر از سایر شهرهای شمال کشور است.

شهرستان چالوس واقع در غرب این استان، چون گنجی پنهان است که باید آن را کشف کنید. شاید خود چالوس و نام جاده آن را بسیار شنیده و به مناطقی از آن، سفر کرده‌اید، اما چالوس، مناطق مخفی و بکر زیادی دارد که قطعا با دیدن آن‌ها، شگفت زده خواهید شد.

جنگل سینوا چالوس، از این مناطق بی نظیر است که به علت مسیر مخفی و کمی سخت آن، بسیار بکر و فوق العاده باقی مانده و طبیعت وحشی خود را حفظ کرده است.

در این مقاله شما را به قلب سینوا خواهیم برد، مکانی پر از آرامش و سبکی، و سعی می‌کنیم بخشی از حس وصف ناپذیر این آرامش را برای شما توصیف کنیم. پس در ادامه مجله گردشگری لیدوماتریپ با ما همراه باشید.

جنگل سینوا چالوس کجاست؟

جنگل-سینوا-چالوس-کجاست؟

این جنگل فوق العاده بکر، در اطراف روستای سینوا چالوس واقع شده که این روستا، یک روستای هم اسم، به نام سینوا چشمه نیز دارد. پس مواظب باشید که اشتباهی به سینوا چشمه نروید. این روستا کنار جاده واقع شده و طبیعت آن، مانند سینوا، خاص و بکر نیست.

از اتوبان تهران-چالوس که بروید در ۵ کیلومتری جنوب چالوس، روستای سینوا قرار گرفته است. دقیق‌تر بگوییم این روستا با شهر ۱۰ کیلومتر فاصله دارد و ۵ کیلومتر پس از پلیس راه کندوان، به این بهشت بی نظیر خواهید رسید.

چگونه به جنگل سینوا برویم؟

چگونه-به-جنگل-سینوا-برویم؟-جنگل-سینوا-چالوس

علاوه بر جاده و مسیری که گفتیم، برای رسیدن بدون اتوموبیل به جنگل سینوا چالوس، دو راه دارید. مسیر کوهنوردی یا پیاده روی و مسیر دو چرخه سواری. در ادامه به بررسی این مسیرها می‌پردازیم:

مسیر دوچرخه سواری جنگل سینوا چالوس:

مسیر-دوچرخه-سواری-جنگل-سینوا-جنگل-سینوا-چالوس

تصور کنید نرسیده به چالوس، در مسیر جاده چالوس، اتراق کرده‌اید. کمپ زده و یا با اجاره ویلا در چالوس، مکانی آسوده را انتخاب کرده‌اید و حال می‌خواهید به دیدن این جنگل رویایی بروید. می‌توانید دوچرخه‌هایتان را برداشته و در این مسیر که مخصوص دوچرخه سواری است، از مرزن آباد تا جنگل نزدیک سینوا، در دل طبیعت و با حسی وصف نشدنی دوچرخه سواری کنید تا به روستای سینوا چالوس برسید.

در این راه پر از مه، ورزشی به یادماندنی، با موسیقی طبیعت و رود، به همراه تنفس اکسیژن خالص را تجربه خواهید کرد.

توصیه می‌کنیم به گروه‌های دوچرخه سواری بپیوندید تا این مسیر رویایی را بی هیچ سختی طی کنید. حتی در صورت نداشتن دوچرخه، می‌توانید از این گروه‌ها دوچرخه قرض بگیرید. این دوچرخه سواری به قدری رویایی و بی نظیر است که تنها با تجربه آن، قادر به لمس واقعی این احساس رویایی خواهید بود.

مسیر کوهنوردی جنگل سینوا چالوس:

مسیر-کوهنوردی-جنگل-سینوا-جنگل-سینوا-چالوس

این راه برای افراد علاقه مند به پیاده روی و کوهنوری بر فراز کوه‌های سینوا توصیه می‌شود. این مسیر از محله کردیچال مرزن آباد آغاز و به سمت تلاجو ادامه می‌یابد. مسیری از دل طبیعت بکر که حتی امکان دارد بخشی از پوشش جانوری خاص این منطقه را از نزدیک ببینید.

جنگل فین در ۱۰ کیلومتری غرب چالوس، جنگلی است که از آن عبور می‌کنید، جنگلی که روستای سینوا چالوس را در آغوش گرفته و از جاده و ماشین‌ها دورش کرده است. این جنگل بی نظیر آن قدر زیبا و روح بخش است که هر رهگذری را به رویا می‌برد.

زیبایی‌هایی از جنگل سینوا چالوس که شما را عاشق خواهد کرد!

زیبایی‌هایی-از-جنگل-سینوا-که-شما-را-عاشق-خواهد-کرد!!-جنگل-سینوا-چالوس

لذت گشت و گذاری دلپذیر در دل جنگل‌های بکر، که پای هر انسانی به آن نرسیده چه حسی به شما خواهد داد؟

حال که فقط درختان و پوشش گیاهی خاص نیست که جنگل سینوا چالوس را منحصر به فرد می‌کند. جذابیت‌های دیگری نیز هست که در هر فصلی رنگ و شکلی به خود می‌گیرند. در ادامه بخشی از جاذبه‌های طبیعی و ویژه این جنگل را به شما معرفی خواهیم کرد.

برای لذت بردن از این جنگل بکر و زیبا، همین حالا کوله بار سفر ببندید و راهی چالوس شوید. شما میتوانید با اجاره سوئیت در چالوس، یک اقامت ارزان و در عین حال مطمئن را تجربه کنید.

رود‌های روان بر تن جنگل سینوا

رود‌های-روان-بر-تن-جنگل-سینوا-جنگل-سینوا-چالوس

این جنگل بی نهایت زیبا، دو رود خروشان و مشهور چالوس و سردآبرود را در مجاورت خود دارد که چون شریان‌های زندگی در جنگل جاری هستند و جنگل سینوا چالوس، بسیاری از زیبایی و محبوبیت خود را مدیون آن‌هاست.

سرچشمه این رودها از کلاردشت و قله‌ای به نام علم کوه می‌باشد و در مسیر خود چندین روستا را سرسبزی و طراوت می‌بخشد. ماهی‌هایی چون قزل آلا، خیاطه، سگ ماهی و سس ماهی، در آب این دو رودخانه وجود دارند که این منطقه را به یک مکان مناسب برای ماهیگیری هم تبدیل می‌کند.

مرداب هسل، شعله‌ای در دل جنگل سینوا چالوس

مرداب-هسل،-شعله‌ای-در-دل-جنگل-سینوا-چالوس

این مرداب بی نظیر و بسیار خاص، در میان درختان جنگل‌های فین که به آن جنگل‌های مشمل موزی هم می‌گویند واقع شده است. با مساحتی در حدود ۴ هزار متر و محیطی پر از درخت‌های راش و افرا، چشم‌های شما را به رنگ قرمز و خاص خود خیره خواهد کرد. در ماه‌های آخر سال این سرخی بیشتر است و مرداب قرمز هسل، چون قلب جنگل خودنمایی می‌کند. زمانی که از راه پیاده و یا دوچرخه سواری به این مرداب رسیدید دوربین‌های خود را فعال کنید و این اعجاب طبیعت را به تصویر بکشید. مطمئن باشید تماشای این قلب تپنده تا مدت‌ها از ذهن شما پاک نخواهد شد. جنگل سینوا چالوس در هر گوشه خود منظره‌ای مرموز و هیجان انگیز برای شما دارد.

شب کجا بمانیم؟

شب-کجا-بمانیم؟-جنگل-سینوا-چالوس

همانطور که گفته شد بسیاری از مسافران محل دیگری از چالوس دیدنی را برای اقامت انتخاب می‌کنند و معمولا برای گشت وگذاری کوتاه مدت به جنگل سینوا چالوس سر می‌زنند. اما اگر نتوانستید از این مناظر بی بدیل دل بکنید و تا غروب ماندید، می‌توانید در جنگل‌های بسیار زیبای فین کمپ بزنید و یا با اجاره خانه‌هایی از مردم روستا شب را در این روستای منحصر به فرد و در جوار مردمانی میهمان نواز بگذرانید.

 سرکشی به جنگل سینوا چالوس

 سرکشی-به-جنگل-سینوا-چالوس

جنگل سینوا چالوس با قرار گرفتن در دل چالوس، زیبایی دو چندانی به آن بخشیده است. برای دیدن این مکان زیبا و بکر کافیست به روستای سینوا چالوس سفر کنید. آنگاه این روستا با منظره خارق العاده جنگل سینوا، دو رود چالوس و سردآبرود و مرداب هسل شما را به وجد خواهد آورد.

حال که در خصوص مکان این جنگل و طبیعت رویایی آن خواندیم و گفتیم، تصمیم با شماست که دوچرخه بردارید یا پیاده به جاده بزنید، از کنار رود‌های باشکوهش بروید و یا بر دامنه کوه‌های سبز آن قدم بزنید، شب را در محل‌های اقامتی دیگر چالوس بمانید، محل‌هایی چون پارک جنگلی فین چالوس، ساحل چالوس،تفرجگاه چالوس و یا سینوا را برای خواب انتخاب کنید.

در هر حال، ما در تیم لیدوماتریپ با گزینه اجاره سوئیت و ویلا در چالوس، بصورت ۲۴ ساعته آماده ارائه خدمت به شما مسافران عزیز هستیم.

۴.۷/۵ - (۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *