نکاتی که قبل از رفتن به جاده ماسال حتما باید بدانید!

با گرم‌تر شدن هوا، جاده ماسال جلوه‌ی بسیار زیبایی به خود می‌گیرد. سرسبزی و طراوت کوه‌ها و جنگل‌های مسیر رشت به ماسال بسیار چشم‌نواز است. به خصوص با شروع تعطیلات بهار و تابستان، خانواده‌ها و گردشگران زیادی از سراسر کشور به سمت شمال کشور سفر می‌کنند تا از مناظر زیبای این منطقه لذت ببرند. با اینکه در فصل تابستان شهرهای کم ارتفاع شمالی گرم و شرجی ‌است، در ارتفاعات و ییلاقات آب و هوا خنک و مطلوب است. در فصل‌های خنک نیز بیشتر جنگل‌ها و اطراف ساحل‌های زیبای کاسپین، برای گردشگران جذاب است. در این مطلب از مجله لیدوماتریپ، شما را با جاده ماسال و دیدنی‌های آن آشنا خواهیم نمود.

مسیر جاده ماسال از سمت تهران

مسیر-جاده-ماسال-از-سمت-تهران

برای رفتن به جاده ماسال، اگر از تهران عازم سفر باشید، ابتدا باید به استان گیلان بروید. اگر شما از آزاد‌ راه قزوین رشت، به سمت شهر رشت حرکت کنید، بعد از رسیدن به شهر رشت، از خروجی جاده فومن سراوان، به شهر زیبای فومن خواهید رسید. جاده فومن به تالش با مناظر مسحورکننده جنگل کهن سال و سبز خود، بسیار دل‌نشین است. در این جاده زیبا، خستگی از ‌جانتان رخت می‌بندد و روحتان آرامش می‌یابد. بعد از شهر فومن به شهر صومعه سرا خواهید رسید و سپس با گذشتن از شهر صومعه سرا، از راه جاده ماسال شاندرمن به شهر آبشارها می‌رسید. اگر ‌بخواهید از سمت غربی کشور به ماسال بروید، باید از مسیر آستارا به شهر تالش رفته و پس از عبور از رضوان شهر به ماسال بروید.

جاده‌ ماسال مسیر آسفالته و سر راستی دارد و تابلوهای موجود درجاده به خوبی مسیر را برایتان نمایان می‌کند.

زمان مناسب برای رفتن به ماسال و پیش گرفتن جاده ماسال

زمان-مناسب-برای-رفتن-به-ماسال-و-پیش-گرفتن-جاده-ماسال

ماسال شهری ییلاقی و خنک است. کوه‌ها و ارتفاعات ماسال در اغلب اوقات لباس سپید بر تن دارد و زمستان‌ها، هوا در آن بسیار سرد و نفس‌گیر است. ییلاقات ماسال در ماه‌های اول بهار هنوز سرد است اما خنکای آن قابل تحمل است و افرادی که کوهنوردی را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند می‌توانند تجربه بسیار خوبی از کوهنوردی در کوه‌های برفی داشته باشند. در انتهای بهار، هوا گرم‌تر است و با شروع شدن تعطیلات مدرسه، شمال کشور تبدیل به منطقه‌ای برای استراحت خانواده‌ها می‌شود. بهترین زمان سفر به ییلاقات ماسال، نیمه دوم بهار و تابستان است.

همانطور که اشاره شد، در فصل تابستان مناطق کم ارتفاع، مثل طاسکوه، آب و هوایی شرجی دارند و گاهی گردش در طبیعت را بسیار سخت می‌کنند. نیمه دوم تابستان و مهر ماه، نیز برای رفتن به شهرهای شمالی ایده‌آل است. برای اینکه در فصل پاییز، بارش باران شما را غافل‌گیر نکند، حتما آب و هوا را چک کنید و با خودتان لوازم و تجهیزات کامل ببرید.

لوازم ضروری برای سفر به ماسال چیست؟

لوازم-ضروری-برای-سفر-به-ماسال-چیست؟

پاسخ این سوال بسته به اینکه، شما قصد اقامت در این شهر را دارید یا خیر، می‌تواند متفاوت باشد. برای مثال اگر شما قصد اقامت و کمپ در ییلاقات و جنگل‌های ماسال را داشته باشید، نقشه، GPS، چادر و کیسه خواب از ملزومات است. وسایل مورد نیاز برای ساختن آتش و جعبه کمک‌های اولیه و اسپری دفع خرس برای احتیاط به همراه داشته باشید. هر چند خرس‌ها نزدیک شما نمی‌آیند، ولی در صورت نزدیک شدن به شما باید صدای بلند ایجاد کنید تا از شما دور شوند. اگر باز هم به شما نزدیک شد، آخرین سلاحتان را استفاده کنید. این اسپری برای مدتی بینایی خرس را کاهش خواهد داد و فرصت مناسبی است تا شما از آنجا دور شوید. برا قدم زدن در کوه، باید کفش و لباس و تجهیزات کوهنوردی به همراه داشته باشید.

البته ما یک پیشنهاد عالی برای شما داریم، اگر برای یک اقامت هیجان انگیز در دل یک کلبه جنگلی هستید، از طریق لیدوماتریپ به اجاره کلبه جنگلی در ماسال اقدام کنید. تصور کنید که یک صبح دل انگیز بهاری در حالی که تمام فضا سرشار از از مه و هوای بینظیر و بکر است، داخل کلبه چوبی خود از خواب برخیزید. مسلما حال غیرقابل وصفی خواهید داشت.

اقامتگاه مسافران و گردشگران ماسال

اقامتگاه-مسافران-و-گردشگران-ماسال

ماسال شهری گردشگری است و محل‌های مناسب زیادی در داخل شهر و ییلاقات آن برای اقامت و کمپ وجود دارد. اگر قصد ماندن در طبیعت زیبای ماسال را داشته باشید، در ییلاقات و پارک‌ جنگلی ریزه‌مندان ماسال محل‌های مناسبی برای چادر زدن فراهم شده است. هم‌چنین امکاناتی مانند سرویس بهداشتی و مغازه‌های اغذیه فروشی و رستوران‌ در نزدیکی این محل‌‌ها وجود دارد. هم‌چنین در جاده ماسال و کوه‌ها و ییلاقات آن، با حفظ بافت طبیعی منطقه، کلبه‌های چوبی و ویلاهای زیبایی ساخته شده‌اند.

این مکان‌ها با قیمت مناسبی اجاره داده می‌شوند. همچنین به دلیل نزدیکی به جاذبه‌های طبیعی ماسال، پیاده‌روی و گردش در اطراف ویلا بسیار لذت‌بخش خواهد بود. شما می‌توانید از طریق لیدوماتریپ، تصاویر این اقامتگاه‌ها را با جزئیات مشاهده کرده و قیمت‌هایشان را مقایسه کنید و اقامتگاه مناسب و متناسب با سلیقه خود انتخاب نمایید. برای مشاهده قیمت‌ها و اجاره ویلا و کلبه جنگلی در ماسال کلیک کنید.

۳.۵/۵ - (۱۶ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.