لیــــدوما، سامانه یکپارچه رزرو اقامتگاه
اجاره سوئیت، اجاره ویلا، اجاره آپارتمان مبله و اقامتگاه بوم گردی

منو
اقامتگاه بوم گردی سمنان کد اقامتگاه : 582-4952
host_avatar مجید کرکه آبادی
شخصی
15 متر
0 اتاق
تا 5 نفر
شروع قیمت از : 90,000 تومان

اقامتگاه بوم گردی سمنان

تاریخچه:

 این خانه روستایی که قدمت آن به 200 سال قبل بر می گردد متعلق به جد مجید کرکه آبادی، میزبان محترم این اقامتگاه بوده است.طبق رسومات قدیمی بعد از فوت شخص، دارایی او به فرزند ارشد خانواده می رسید و اقامتگاه سنتی مسین بابا نیز به پدربزرگ جناب مجید کرکه آبادی به عنوان فرزند ارشد رسیده و درسال ۱۳۸۳ (درسن ۹۷ سالگی) پدربزرگ خانواده فوت نموده و خانه فروخته می شود.

درسال ۱۳۹۳ دوباره توسط نوه این خاندان خریداری شده و کار مرمت آن آغاز گردیده و پس از سه سال، درسال 1396 جهت پذیرایی از گردشگران عزیز افتتاح می گردد.

درباره اقامتگاه:

اقامتگاه مسین بابا در زمینی به مساحت 200 متر بنا شده است که دارای 50 متر زیر زمین دست کند متعلق به 600 سال قبل می باشد، این زیر زمین در حال مرمت و بازسازی بوده و در حال حاضر مهمانان اقامتگاه از آن به عنوان موزه دیدن می کنند.قدمت آن به زمانی بر می گردد که مردم روستا هنوز با هی چگونه مصالح ساختمانی آشنا نبودند و تپه های موجود در روستا را با وسایل آن زمان کنده (مانند غارها) و در آن زندگی می کردند. این زیر زمین در عمارت علاوه برحفظ آثار دست کند و ... تبدیل به غار نمکی شده است که جهت نمک درمانی کاربرد دارد.

اقامتگاه سنتی مسین بابا دارای چهار اتاق خواب در طبقه فوقانی زیر زمین به نام های اتاق کاه گلی، اتاق کرسی، اتاق شاه نشین، اتاق نشیمن است. اتاق های اقامتگاه کف خواب بوده و تماما حس و حال یک منزل قدیمی را به مهمانان القا می کند. در اقامتگاه مسین بابا هر کدام از اتاق ها به صورت اختصاصی سرویس بهداشتی و حمام ندارند و مهمان ها می توانند ازسرویس بهداشتی و حمام مشترک که در محوطه اقامتگاه قرار دارد استفاده کنند.

حیاط اقامتگاه مسین بابا بسیار باصفا بوده و حال و هوای آن برای گردهمایی دوستانه و تعامل مهمانان با هم مناسب می باشد.

مطبخ این اقامتگاه سنتی نیز در گوشه ای از این حیاط جا خوش کرده و با غذاهای متنوع محلی پذیرای مهمانان عزیز این اقامتگاه می باشد.

 از مزایای اقامتگاه به گفته مهمانان و گردشگران آرامشی است که اتاق ها دارند، همیشه مهمان ها از آرامش شب و بسیار دلنشینی که تجربه کرده اند رضایت کامل دارند.

 موقعیت اقامتگاه بوم گردی سمنان : 

استان سمنان، شهرستان سرخه، روستای تاریخی بیابانک، در 5 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است.

امکانات رفاهی اقامتگاه:

 محوطه حیاط این اقامتگاه دارای میزگرد های چوبی و تخت های سنتی می باشد که در کنار حوض پر آب محوطه، چشم اندازی قدیمی را به وجود آورده اند. همچنین وجود اجاق آتشی در حیاط امکان دم کردن چای زغالی را فراهم کرده و لذت شب نشینی های خانوادگی و دوستانه شما در این مکان را دو چندان می کند.

و عدد حمام مشترک در محوطه اقامتگاه تعبیه شده است و این باعث شده که برای همگی مهمانان خاطرات خوش کودکی خونه مادر بزرگ زنده شود.

اتاق ها دارای سیستم گرمایشی و سرمایشی از جمله کولر گازی ، کولر آبی ، بخاری گازی ، بخاری برقی و کرسی است.

اقامتگاه مسین بابا راهنمای تور دارد که می تواند شما را برای گردش در شهر همراهی کنند.

جهت پارک ماشین شخصی می توانید از پارکینگ اقامتگاه استفاده کنید.

 به مهمانان عزیز سمنان که به دنبال فرصتی برای تجربه آرامش و سکوت شب در یک مکان سنتی می باشند پیشنهاد می شود حتما یک شب اقامت در اتاق کرسی اقامتگاه بوم گردی مسین بابا را تجربه کنند.

لطفا بعد از انتخاب تاریخ ورود و تعداد شب اقامت از لیست زیر به کمک دکمه افزودن اتاق، اتاق مد نظرتان را انتخاب نموده و جهت رزرو اقدام نمایید

بیابانک

  • آوردن حیوانات خانگی به این اقامتگاه ممنوع است.
  • ارائه مدارک محرمیت الزامی میباشد.
قوانین لغو رزرو

درخواست کنسلی تا ۷۲ ساعت مانده به شروع اقامت با کسر ۲۰٪ از مبلغ کل رزرو، مابقی مبلغ پرداخت شده عودت داده می شود.

در صورت درخواست کنسلی کم‌تر از ۷۲ ساعت پیش از شروع اقامت، کل مبلغ ۲ شب اول از مبلغ پرداختی کسر و مابقی عودت داده می شود.

روز شروع اقامت و یا بعد از گذشت چند روز از اقامت، ۲ شب اول از مبلغ روزهای باقی مانده کسر و باقیمانده آن عودت داده می شود.

در ایام پیک و ایام عید به هیچ وجه امکان کنسلی وجود ندارد و مبلغی عودت داده نخواهد شد.