آواتار
لوگو

انتخاب تاریخ

تعداد نفرات
فیلترها

اجاره اقامتگاه بوم گردی در تبریز

2 اقامتگاه
پربازدید ترین
رزرو تلفنی

درباره اجاره اقامتگاه بوم گردی در تبریز

شهرستان تبریز با موقعیت مرکزی در استان آذربایجان شرقی و با جای داده شهر تبریز در خود به عنوان مرکز استان آذربایجان شرقی، پرجمعیت ترین شهرستان استان به شمار می رود. شهر تبریز سابقه ای به قامت تاریخ دارد و به دلیل نقش آفرینی سیاسی و اقتصادی در دوره های مختلف تاریخی، محل حوادث متعدد خوب و بد بوده است. این شهر در دوره های ایلخانی و صوفیان به عنوان پایتخت نقش آفرینی کرده است و به عنوان اولین پایتخت جهان تشیع شاخته شده است.
 تبریز را با اسامی و القاب مختلف می توان معرفی کرد ولی در این میان عنوان " شهر اولین ها" بیشتر از بقیه خودنمایی می کند. اینکه تبریز چرا به این نام معروف شده است به ابتکارات و اقدامات رخ داده در آن در طرل زمان برمی گردد. از اولین های تبریز می توان به اولین بلدیه(شهرداری)، اولين برج آتش نشانی، اولين مدرسه کرو لال ها، اولين چاپخانه و ... اشاره کرد. شهر بدون گدا دیگر مشخصه تبریز در میان شهرهای ایران است. تبریز از سمت غرب به دامنه های کوه سهند می رسد و از شرق نیز با کوه های عون بن علی(عینالی) محصور شده است.

آثار تاریخی شهر تبریز هم روایتی مجزا می طلبد. از ارگ تبریز تا مسجد کبود و از خانه مشروطه تا موزه قاجار. موزه ادبی شهریار، خانه پروین اعتصامی، مقبره الشعرا، مسجد جامع شهر تبریز و بازار سرپوشیده از دیگر آثار تاریخی شهر به شمار می رود. تبریز را می توان شهر موزه ها نامید، چرا که انواع موزه های تخصصی را دارد؛ موزه استانداری، موزه صدا، موزه قران و کتابت، موزه محرم، موزه آذربایجان، موزه عصرآهن، موزه قاجار، موزه خودروهای کلاسیک، موزه تاریخ طبیعی تبریز، موزه شهرداری و موزه سنجش از جمله این موزه­هاست. در کنار پدیده های فرهنگی- تاریخی تبریز، زیبایی های طبیعی آن نیز چشمگیر است. روستاهای لیقوان، اسپره خون(سفیده خوان)، هروی، باغ یعقوب و .. در دامنه های کوه های سهند، در مجاورت شهر تبریز و با سهولت دسترسی، مقصد محبوبی برای مسافران و گردشگران می باشد. تنها با طی مسافتی نیم ساعته می توان به اقامتگاه های بوم گردی روستاهای شهرستان تبریز رسید و از زیبایی های طبیعی آن در کنار غذاهای سنتی لذت برد. اگر قصد بوم گردی در شهرستان تبریز دارید، سایت لیدوماتریپ راهنمای مطمئنی برای شماست.