کشتی یونانی کیش با عکس و آدرس

کشتی-یونانی-کیش-با-عکس-و-آدرس

مگر می‌شود از مسافرت، خوش گذرانی و داشتن سفری جذاب صحبت کرد، اما نامی از جزیره فوق‌العاده کیش به میان نیاورد؟ بی‌گمان یکی از زیباترین و هیجان‌انگیزترین مقاصد گردشگری، جزیره کیش است. این جزیره به قدری زیبا و پر از جاذبه‌های تماشایی است که نگاه هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند.

یکی از جاذبه‌های فوق‌العاده تماشایی و جذاب و البته پر رمز و راز این جزیره زیبا، کشتی یونانی کیش است. با ما در مجله گردشگری لیدوماتریپ همراه باشید تا از راز این جاذبه تماشایی و افسانه‌های گفته شده در مورد آن سر در بیاوریم.

کشتی یونانی کیش

کشتی-یونانی-کیش

این کشتی به گل نشسته که امروزه به عنوان یکی از نمادهای خلیج فارس و جزیره کیش به شمار می‌رود، داستان‌هایی اسرارآمیز و افسانه‌هایی قدیمی را با خود دارد که خواندن و شنیدن این داستان‌ها بسیار هیجان‌انگیز و جذاب است. این کشتی در سال ۱۳۲۲ در گلاسکو اسکاتلند و توسط شرکت ویلیام همیلتون ساخته شد. اما از بدِ ماجرا و براساس دلایل نامعلومی، در روز چهارم مرداد ماه سال ۱۳۴۵، در نزدیکی روستای باغو در کیش به گل نشست و برای همیشه در آن قسمت ماندگار شد.

این کشتی عظیم، دارای انبوهی از ذخایر نفتی بود و از این نظر ارزش بالایی داشت. بعد از به گل نشستن کشتی، خدمه، کشتی را ترک کردند و بار آن نیز خالی شد. آن‌ها ۸۰ روز پی در پی تلاش کردند تا بلکه بتوانند کشتی را نجات دهند، اما تلاش‌هایشان بی‌فایده بود و درنهایت مجبور شدند تا این کشتی ۷ تنی را در همان جا رها کنند.

  پارک جنگلی فین چالوس، اقامتگاهی دلچسب برای مسافران!

دلیل به گل نشستن کشتی یونانی کیش، معلوم نشده و برای آن، دلایل زیادی را مطرح می‌کنند که در ادامه به برخی از داستان‌ها و افسانه‌های آن اشاره خواهیم کرد.

داستان‌ها و افسانه‌های کشتی یونانی کیش

در یک روز گرم تابستانی، در روز ۴ مرداد ماه سال ۱۳۴۵، مردم روستای باغو کشتی را دیدند که در نزدیکی ساحل به گل نشسته و نمی‌تواند حرکت کند. مدتی بعد یک یدک‌کش هلندی به سراغ کشتی آمد تا آن را نجات دهد، اما تلاش او بی‌نتیجه ماند و بعد از گذشت هشتاد روز، کشتی را رها کرده و جزیره را ترک کرد. خدمه کشتی نیز جزیره را ترک کردند، البته قبل از ترک جزیره، کشتی را به آتش کشیدند و به همین دلیل امروزه هیچ عنصر غیر فولادی در بدنه کشتی وجود ندارد.

· داستان اول؛ نقشه‌ای برای دریافت غرامت از بیمه!

داستان-اول؛-نقشه‌ای-برای-دریافت-غرامت-از-بیمه!

برخی‌ها می‌گویند این کشتی را به عمد به گل نشانده‌ و بعد به آتش کشیده‌اند تا بتوانند مبلغ قابل توجهی که شرکت بیمه انگلیسی متعهد به پرداخت بوده را دریافت کنند. اما محلی‌های منطقه داستان‌های زیباتری برای آن می‌گویند.

· داستان دوم؛ یادگاری برای یک عشق آتشین!

داستان-دوم؛-یادگاری-برای-یک-عشق-آتشین!

یکی از داستان‌هایی که در مورد این کشتی مطرح می‌کنند، این است که کاپیتان کشتی عاشق دختری به نام مریم از روستای باغو بوده است و برای این که از عشق خود یادگاری برای معشوقه‌اش بگذارد، کشتی را در این ساحل به گل نشانده است. این داستان جالب و عاشقانه، ساخته اهالی روستا است و احتمال واقعیت داشتن آن، بسیار کم است.

· داستان سوم؛ گم شدن در مسیری که در نقشه وجود ندارد!

داستان-سوم؛-گم-شدن-در-مسیری-که-در-نقشه-وجود-ندارد!

برخی دیگر نیز معتقدند کشتی در دل یک شب تاریک و مه آلود در حرکت بوده و از آن جایی که هیچ‌گونه روشنایی و فانوس دریایی در آن اطراف نبوده، ناخدای کشتی نتوانسته راه را ببیند و کمی بعد وارد منطقه‌ای شده که با نقشه در دستش متفاوت بوده است. بعد از مدتی کشتی، در نزدیکی ساحل به گل نشسته و دیگر کاری از دست ناخدا برنیامده است.

  شب کیش کجا بریم؟

· داستان چهارم؛ ملوانان مستی که بی‌راهه می‌روند!

داستان-چهارم؛-ملوانان-مستی-که-بی‌راهه-می‌روند!

عده‌ای نیز دلیل گیر افتادن کشتی را ملوانان مستی می‌دانند که شبانه، راه ساحل را به جای اقیانوس در پیش گرفته‌اند و باعث شده‌اند تا کشتی به گل بنشیند.

داخل کشتی یونانی کیش

داخل-کشتی-یونانی-کیش

از آنجایی‌که این کشتی مورد فرسایش قرار گرفته و بخش‌هایی از آن ریخته است، از این رو تصمیم گرفتند تا برای بازسازی و مرمت این کشتی اقداماتی انجام دهند؛ اما باتوجه به بررسی‌های انجام شده، مشخص شد که هزینه مرمت و بازسازی کشتی یونانی کیش بسیار زیاد است و بازسازی این کشتی از منظر اقتصادی به صرفه نیست. با توجه به این صحبت‌ها، عده‌ای از دوستداران این کشتی تصمیم گرفتند تا قبل از این که این جاذبه زیبا به طور کامل به زیر آب برود، این ریسک را پذیرفته و از داخل آن دیدن کنند.

درست است که در گذر زمان، فرسایش باعث شده تا بخش‌های زیادی از این کشتی جذاب پوسیده شود و در نهایت از بین برود، اما هنوز هم عظمت و جذابیت خود را حفظ کرده و افراد بسیاری دوست دارند تا از این کشتی زیبا دیدن کنند.

موقعیت کشتی یونانی روی نقشه

عکسی زیبا از غروب کشتی یونانی در کیش

عکس-غروب-کشتی-یونانی-کیش

تماشای غروب افتاب در کنار عظمت کشتی یونانی کیش، تجربه‌ای بسیار متفاوت و جذاب است. به جرات می‌توان گفت اگر در هنگام غروب افتاب در کنار کشتی یونانی کیش باشید، زیباترین و جذاب‌ترین غروب زندگی خود را تماشا خواهید کرد. این منظره به قدری زیباست که عکاسان بسیاری به این منطقه می‌روند تا بتوانند این لحظه رویایی و تماشایی را به ثبت برسانند.

جاهای دیدنی اطراف کشتی یونانی کیش

جاهای-دیدنی-اطراف-کشتی-یونانی-کیش

در اطراف این جاذبه تماشایی، امکانات تفریحی متنوعی قرار گرفته است که باعث رونق هر چه بیشتر این منطقه و ورود تعداد بسیار زیادی گردشگر به این مکان می‌شود. امکاناتی نظیر رستوران لبنانی، رستوران ایرانی، کافه تریا، آمفی تئاتر، ایستگاه‌های کرایه دوچرخه و موتور برقی، اسکیت سواری، تفریحات آبی، غرفه‌های فروش تنقلات و بسیاری از امکانات رفاهی دیگر همگی باعث شده تا این منطقه به یکی از پرطرفدارترین مناطق گردشگری کیش تبدیل شود.

  بهترین ساحل چالوس کجاست؟

فرسایش کشتی یونانی کیش

فرسایش کشتی یونانی کیش

هرسال که از عمر این کشتی می‌گذرد، بیشتر دچار پوسیدگی و فرسایش می‌شود. آب شور دریا نیز این فرسایش را شدت می‌بخشد. چند سالی است که کشتی یونانی کیش در حال فرو ریختن است و گفته می‌شود بخش عقبی آن شکسته شده است، با وضعیت موجود نمی‌توان گفت که کشتی یونانی تا چند سال دیگر می‎تواند پا برجا بماند و پذیرای گردشگران از راه دور و نزدیک باشد.

آدرس کشتی یونانی کیش

آدرس-کشتی-یونانی-کیش

برای بازدید از این کشتی زیبا و باعظمت، به قسمت غربی جزیره کیش بروید. کشتی یونانی کیش، سواحل بخش غربی کیش به گل نشسته است. این کشتی زیبا برای گردشگران جذابیت زیادی دارد و همواره عده زیادی از افراد برای بازدید از این جاذبه طبیعی به این بخش از ساحل می‌روند و در بعضی از روزها این بخش جزیره بسیار شلوغ می‌شود.

معرفی ۵ اقامتگاه برتر برای اجاره سوئیت ارزان در کیش، به شما کمک خواهد کرد تا اقامتی کم‌نظیر و دلچسب داشته باشید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید.

کشتی رازآلود یونانی

کشتی-رازآلود-یونانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با یکی از جذاب‌ترین و زیباترین مناطق تفریحی و گردشگری کیش اشنا کنیم. اگر به این جزیره جذاب و زیبا سفر کردید، حتما به کشتی یونانی کیش سری بزنید و لحظات خوشی را برای خود ثبت کنید.

می‌توانید با اجاره سوئیت در کیش، اقامتی اسوده و راحت را تجربه کنید و بعد از آن برای تماشای این کشتی جذاب، راهی قسمت غربی ساحل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.