اجاره ماشین در کیش، از سیر تا پیاز اجاره خودرو در کیش

اجاره خودرو در کیش

یکی از لذت های جزیره کیش رانندگی در آن است. فرایند اجاره ماشین در دیگر شهر های ایران هم وجود دارد اما در کیش به علت اینکه منطقه آزاد است و واردات ماشین های خارجی و آمریکایی و لوکس آزاد است (البته ماشین های آمریکایی از سال ۲۰۱۶ و ورود تمامی خودرو ها از سال ۲۰۱۸ ممنوع شد) و همچنین هزینه تاکسی برای مراجعه به چندین مکان تفریحی در روز به صرفه نیست اغلب مسافران تمایل به رنت خودرو در کیش دارند. اما اجاره خودرو در کیش شرایطی دارد که پیش از سفر و اقدام به اجاره لازم است آن‌ها را بدانید. ما در این مقاله از لیدوماتریپ تمام اطلاعات لازم برای اجاره ماشین را در اختیارتان قرار دادیم و سعی کردیم به سوالات احتمالی شما در این زمینه پاسخ دهیم. پس تا پایان با ما همراه باشید.

اجاره ماشین در کیش

اجاره ماشین در کیش

اجاره ماشین در کیش، یک قرارداد رسمی بین شرکت رنت کار در کیش و یک اجاره کننده است که طی آن فرد اجاره کننده مدت مشخصی یک ماشین را از شرکت اجاره می‌کند و پس از پایان مدت اجاره ماشین به شرکت بازگردانده می‌شود.

درواقع اجاره ماشین در کیش هم جنبه تفریح و سرگرمی دارد و هم برای راحتی مسافران کاربرد دارد. برای اجاره ماشین در کیش، شرکت‌های متفاوتی وجود دارند که این خدمات را ارائه می‌دهند. نمایندگی‌های این شرکت‌ها را تقریبا در همه جای جزیره کیش می‌یابید. حتی نماینده برخی از این شرکت‌ها در فرودگاه هم حضور دارند.

اجاره ویلا و سوئیت در کیش

یک راه دیگر این است که پیش از سفر به کیش، ماشین موردنظرتان را رزرو کنید. برای این کار کافی است در وبسایت‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، ثبت نام کرده و هزینه رزرو را پرداخت کنید. پس از رسیدن به جزیره، ماشین در فرودگاه کیش یا محل اقامت در کیش به شما تحویل داده می‌شود.

قوانین اجاره ماشین در کیش

رنت ماشین در کیش

برای اینکه پس از اجاره ماشین در کیش با مشکلی مواجه نشوید، باید یک سری قوانین و مقررات اجاره ماشین را بدانید. در ادامه به مهم‌ترین قوانین در این زمینه اشاره می‌شود.

کسی که ماشین را اجاره می‌کند، حق ندارد آن را به فرد دیگری اجاره دهد یا واگذار کند؛ اگر ماشین به فرد دیگری داده شود، اجاره کننده در صورت بروز خسارت، مسئول پرداخت هزینه‌های تعمیر و همچنین خسارت کاهش ارزش ماشین است. و از آنجایی که ماشین های اجاره ای لوکس‌اند و قیمت اجاره‌شان بالاست، این هزینه‌ها نیز زیاد خواهند شد.

اگر ماشین خراب شود، اجاره کننده باید موضوع را به شرکت اجاره‌دهنده اطلاع دهد. به هیچ وجه اقدام به انتقال ماشین یا تعمیر خودسرانه ماشین نکنید.

در صورت تصادف نیز شرایط بالا را رعایت کنید. ضمنا علاوه بر اینکه به شرکت اطلاع می‌دهید، پلیس را هم در جریان بگذارید.

ورود خودرو به کنار ساحل و جاده‌های خاکی ممنوع است.

اگر بخواهید ماشین را زمان بیشتری در اختیار داشته باشید، باید با توافق شرکت مدت اجاره را تمدید کنید.

در زمان‌هایی که از ماشین استفاده نمی‌کنید، آن را در پارکینگ بگذارید تا آسیب نبیند.

انجام حرکات نمایشی با ماشین اجاره‌ای ممنوع است.

در سیستم فنی ماشین دخالت نکنید. (این ماشین‌ها با ضمانت مسائل فنی به شما واگذار می‌شوند)

ماشین را در روز تعیین شده و در ساعت مقرر باید پس بدهید. برای هر یک ساعت تاخیر باید میزان ۱۰ درصد اجاره بها را بپردازید. اگر تاخیرتان به ۳ ساعت برسد، باید اجاره یک روز کامل را بدهید.

هنگام تحویل، داخل و خارج ماشین باید تمیز باشد. در غیر این صورت باید ۲۰ هزار تومان به عنوان هزینه کارواش به شرکت بدهید.

استعمال دخانیات در ماشین ممنوع است. اگر با استعمال دخانیات، خسارتی به ماشین وارد شود، باید خسارت بپردازید.

قوانین رانندگی در کیش

رانندگی در کیش

قوانین راهنمایی و رانندگی در کیش، بسیار سختگیرانه است. اگر این قوانین را به درستی رعایت نکنید با جریمه‌های سنگین مواجه می‌شوید. این قوانین را به دقت بخوانید تا از این جریمه‌های سنگین در امان بمانید.

دور تا دور جزیره کیش، دوربین‌های راهنمایی و رانندگی وجود دارد. در صورتی که از سرعت مجاز تخلف کنید، این دوربین‌ها خطای شما را ضبط می‌کنند. حداکثر سرعت در خیابان‌های کیش ۵۰ کیلومتر در ساعت است. بنابراین این میزان سرعت را رد نکنید.

سال‌هاست که توصیه می‌شود برای روان شدن ترافیک، بین خطوط رانندگی کنید. ممکن است در شهر خود این مورد را رعایت نکنید ولی در کیش حتما بین خطوط برانید.

در صورتی که می‌خواهید به چپ یا راست گردش کنید، از ۱۰۰ متر قبل راهنمای ماشین را روشن کنید.

در کیش همه ماشین‌ها باید تمیز باشند. در صورتی که ظاهر ماشینتان تمیز نباشد، جریمه می‌شوید.

شاید عادت داشته باشید که هنگام رانندگی مرتب بوق بزنید، اما اگر در کیش می‌خواهید رانندگی کنید، این عادت را ترک کنید. در کیش بوق زدن بی‌دلیل ممنوع است.

اگر شب رانندگی می‌کنید، حواس‌تان باشد که نور بالای ماشین را روشن نکنید. در کیش فقط اجازه دارید با نور پایین حرکت کنید زیرا شب‌های جزیره تاریک نیست.

در کیش بسته بودن کمربند ایمنی بسیار مهم است. برای اینکه جریمه نشوید به محض نشستن داخل ماشین کمربندتان را ببندید.

حفظ این پاکیزگی بسیار مهم است. بنابراین به هیچ وجه نباید زباله از ماشینتان بیرون بیندازید. بیرون انداختن زباله از ماشین نه تنها بی‌اخلاقی است بلکه جریمه راننده را با خود به دنبال خواهد داشت.

در کیش اگر تعداد بیشتر از ظرفیت مسافر داخل ماشین باشد، میزان بالایی جریمه خواهید شد.

هزینه اجاره ماشین در کیش

اگر قید سفر به کیش با خودروی شخصی را زده‌اید، پس یکی از گزینه هایی که باید در هزینه های سفر به کیش لحاظ کنید، هزینه اجاره ماشین است.این موضوع بیشتر از همه چیز، به این بستگی دارد که شما چه نوع ماشینی اجاره می‌کنید، در چه موقعی از سال به کیش سفر کرده‌اید و اینکه با چه شرکتی قرارداد می‌بندید. اما در کل می‌توان گفت که به ازای هر ۲۴ ساعت از ۵۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان برای کرایه خودرو در کیش نیاز دارید.

مدارک لازم برای اجاره ماشین در کیش

مدارکی که شما برای اجاره ماشین در کیش نیاز دارید، شامل موارد زیر است:

  • اصل گواهینامه رانندگی (گواهینامه باید اعتبار داشته باشد)
  • اصل کارت ملی
  • به امانت گذاشتن پول نقد یا چک (بین ۲ تا ۱۰ میلیون تومان) برای ضمانت
  • به امانت گذاشتن مبلغ ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان برای ضمانت خلافی
  • واریز اجاره یک روز ماشین مورد نظر

انواع ماشین برای اجاره در کیش

ماشین رنتی در کیش

ممکن است از همین الان ماشین خاصی برای کرایه در کیش مد نظرتان باشد یا اینکه می‌خواهید ببینید چه گزینه‌هایی دارید و بعدا انتخاب کنید. برای اینکه در کرایه ماشین در کیش با چشم بازتری عمل کنید، بهتر است بدانید که این ماشین‌ها در کل به ۵ دسته اصلی تقسیم می‌شوند:

  • اجاره ماشین اقتصادی در کیش (نسبت به سایر ماشین‌ها ارزان‌تر است)
  • اجاره ماشین اسپرت در کیش
  • اجاره ماشین شاسی بلند در کیش
  • اجاره ماشین لوکس در کیش
  • اجاره ون در کیش (معمولا ون‌ها به صورت ساعتی و نه روزانه، اجاره داده می‌شوند)

رزرو آنلاین هتل در کیش

نکات اجاره ماشین در کیش

اجاره ماشین در کیش

میزان اجاره به نوع ماشین و شرکت اجاره‌دهنده بستگی دارد.

اگر در مدتی که ماشین در اجاره شما بوده، خلاف رانندگی مرتکب نشده باشید، مبلغ خلافی پس داده می‌شود. مبلغ ضمانت بین ۳ تا ۱۰ روز کاری پس از پایان مدت اجاره نزد شرکت اجاره‌دهنده باقی می‌ماند تا وضعیت خلافی مشخص شود.

در صورتی که با ماشین تصادف کنید و شما مقصر باشید، هزینه خسارت بر عهده شما خواهد بود.

اگرچه برای اجاره ماشین در کیش، احتمالا باید هزینه قابل توجهی بدهید، اما با این حال مستقل هستید و هزینه رفت و آمد را پرداخت نمی‌کنید. در نتیجه شما بر اساس اولویت‌هایتان دست به انتخاب می‌زنید. در واقع اینکه برای سفر به کیش چه قدر باید کنار بگذاریم و چه قدر باید هزینه کنیم به انتخاب‌ها و علائق خودمان بستگی دارد.

برای اجاره خودرو در کیش، شرکت‌هایی را مد نظر داشته باشید که مجور رسمی فعالیت از منطقه آزاد کیش را دارند و همچنین عضو انجمن رنت کاران هستند. اگر این کار را بکنید، در صورت وجود هر نوع مشکل می‌توانید از راه قانونی و از طریق انجمن اقدام کنید.

اجاره ماشین در کیش را حتما از مجموعه‌هایی انجام بدهید که دفتر دارند و هیچوقت به افراد غریبه و خیابانی برای چنین داد و ستدی استفاده نکنید.

بعد از دریافت ماشین حتما دقت کنید که قرارداد رسمی اجاره ماشین در کیش و همچنین دفترچه رنت کار کیش به شما داده شود. در غیر این صورت اگر به مشکل بخورید، ار نظر قانونی دستتان بسته خواهد بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *